Zwei Aufstände. Die Schlacht um Lemberg 1918

lviv de.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 250,00 zł 250.00

Zwei Aufstände. Die Schlacht um Lemberg 1918 to niemieckojęzyczne wydanie książki Dwa Powstania. Bitwa o Lwów autorstwa dr Damiana Markowskiego.

ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Zwei Aufstände. Die Schlacht um Lemberg 1918 to niemieckojęzyczne wydanie książki Dwa Powstania. Bitwa o Lwów autorstwa dr Damiana Markowskiego.

Lwów to miasto o historycznym znaczeniu dla polskiej kultury i tożsamości. Podobnie jak dla Żydów i Ukraińców. W 1918 roku te trzy narody wzięły udział w wielkiej bitwie. Niedawni sąsiedzi stanęli naprzeciw siebie, przekształcając je w arenę ciężkich walk.

Książka dr Damiana Markowskiego w sposób pasjonujący oraz nie faworyzujący żadnej ze stron przedstawia okoliczności walki jaką stoczyli Polacy z Ukraińcami. Walki o Lwów urosły do rangi symbolu niepodległości międzywojennej Polski, za którą poległy „Orlęta Lwowskie”. Ich losy śledzimy z poziomu ulic i placów walczącego miasta. Poznajemy życiorysy ważnych postaci, które kształtowały obraz wydarzeń. Czytając książkę mamy wrażenie, że opisana historia działa się wczoraj, a nie ponad 100 lat temu. Bohaterowie wydarzeń mogliby być naszymi znajomymi lub sąsiadami.

Publikacja ta zwyciężyła w III edycji Konkursu o Nagrodę im. Janusza Kurtyki.

Książka została przetłumaczona na język niemiecki i nakładem wydawnictwa PETERLANG wydana w 2021 roku na rynku niemieckim obejmującym Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Promocja książki odbyła się między innymi w CBH PAN w Berlinie, na Uniwersytecie w Ratyzbonie, na Uniwersytecie w Bonn. Dziś oferujemy ją także Państwu. Książka stanowi wkład Fundacji w promocję historii Polski na świecie. Kupując ją wspierasz nas w tym działaniu

O AUTORZE

dr Damian K. Markowski - historyk, sowietolog, pracownik Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN, autor publikacji Płonące Kresy. Operacja „Burza” na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej (2011) oraz Anatomia strachu. Sowietyzacja obwodu lwowskiego 1944–1953. Studium zmian polityczno-gospodarczych (2018).

Dane techniczne

ISBN 9783631829738
Liczba stron 456
Oprawa twarda
Rok wydania 2021

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl