Encounter with Katyn
Encounter witk Katyn to anglojęzyczne wydanie książki Dotyk Katynia napisanej przez prof. Tadeusza Wolszę.
towar niedostępny
Opis
Encounter witk Katyn to anglojęzyczne wydanie książki Dotyk Katynia napisanej przez prof. Tadeusza Wolszę.
To co widzieli, przekracza swą grozą najśmielsze fantazje, dlatego tak istotne jest ich świadectwo w kwestii wyjaśnienia Zbrodni Katyńskiej.
Zbrodnia Katyńska miała miejsce wiosną 1940 roku. Sowieci zamordowali wtedy ponad 20 000 oficerów Wojska Polskiego, policji i innych polskich formacji mundurowych. Ten akt ludobójstwa i jego ofiary miały zostać zapomniane. W 1943 roku Niemcy odkryli i nagłośnili informacje o pomordowanych oficerach. Wtedy też do Katynia pojechała grupa osób z Polski, dziennikarze, literaci, delegacja PCK by zobaczyć ślady sowieckiej zbrodni. Wśród nich były takie postacie jak znani pisarze: Ferdynand Goetel oraz Józef Mackiewicz, a także ówczesny Sekretarz Generalny PCK Kazimierz Skarżyński. W niniejszej publikacji znajdziesz losy wojenne i powojenne 50 osób, które właśnie wtedy odwiedziły miejsce mordu katyńskiego.
Po wojnie byli ścigani oraz zastraszani przez reżim komunistyczny w kraju i za granicą. Tylko dlatego, że byli świadkami prawdy o sowieckim ludobójstwie.
Książka prof. Wolszy zwyciężyła I edycję Konkursu o Nagrodę im. Janusza Kurtyki.
W 2019 roku ukazała się nakładem Caroline Academic Press na rynku amerykańskim w języku angielskim. Promocja tej książki odbyła się między innymi w National Press Club w Waszyngtonie, Victims of Communism Memorial Foundation, St. Thomas University w Teksasie, w siedzibie Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago.
Publikacja jest wkładem Fundacji w promowanie polskiej historii na świecie. Dziś oferujemy ją także Państwu. Kupując ją wspierasz nas w tym działaniu.
Tadeusz Wolsza (ur. 1956) - historyk i politolog, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN w Warszawie oraz w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od 2016 roku członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. W 2018 roku powołany w skład Rady przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Autor publikacji naukowych Najdorf. Z Warszawy do Buenos Aires (Warszawa 2010), Więzienia stalinowskie w Polsce. System, codzienność, represje (Warszawa 2013) i wspólnie z Andrzejem Zaćmińskim Ludzie listy piszę... Referendum i wybory do Sejmu w korespondencji Polaków (1946-1952) (Bydgoszcz 2013).
Dane techniczne
ISBN | 9781531015374 |
Liczba stron | 422 |
Oprawa | twarda |
Rok wydania | 2017 |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.