Dotyk Katynia. Wojenne i powojenne losy Polaków wizytujących Katyń w 1943 r.

dotyk.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 50,00 zł 50.00

Książka Tadeusza Wolszy stanowi próbę ustalenia oraz opisania wojennych i powojennych losów ponad pięćdziesięciu Polaków, którzy w 1943 roku z inspiracji i za zgodą Niemców, a także z własnej inicjatywy, wyjechali do Smoleńska i Katynia, aby przekonać się o skali sowieckiej zbrodni oraz jej wykonawcach.

ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Książka Tadeusza Wolszy stanowi próbę ustalenia oraz opisania wojennych i powojennych losów ponad pięćdziesięciu Polaków, którzy w 1943 roku z inspiracji i za zgodą Niemców, a także z własnej inicjatywy, wyjechali do Smoleńska i Katynia, aby przekonać się o skali sowieckiej zbrodni oraz jej wykonawcach. Znajdują się tu również niecodzienne historie kilkudziesięciu Polaków, którzy w latach wojny, już po wykonaniu misji w Katyniu, byli ponownie narażeni na represje niemieckie, zaś po wojnie zostali wpisani na listę osób szczególnie niebezpiecznych dla polskich i sowieckich komunistów.

O AUTORZE

Tadeusz Wolsza (ur. 1956) - historyk i politolog, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN w Warszawie oraz w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od 2016 roku członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. W 2018 roku powołany w skład Rady przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Autor publikacji naukowych Najdorf. Z Warszawy do Buenos Aires (Warszawa 2010), Więzienia stalinowskie w Polsce. System, codzienność, represje (Warszawa 2013) i wspólnie z Andrzejem Zaćmińskim Ludzie listy piszę... Referendum i wybory do Sejmu w korespondencji Polaków (1946-1952) (Bydgoszcz 2013).

Dane techniczne

ISBN 9788381163613
Liczba stron 349
Oprawa miękka
Rok wydania 2018

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl